Magyar Katolikus Lexikon > A > Adler

Adler György (Mosonszentjános, 1789. ápr. 20.-Buda, 1862. márc. 29.): zeneszerző, karnagy. - 1800: a győri szegyh. hangszeres zenésze és basszistája. 1827: Budára költözött, a Mátyás-tp. zenésze, 1838: karnagya. Adél leányát Erkel Ferenc vette feleségül. A fia, Vince zongoraművész és zeneszerző Párizsban és Genfben. - M: Libera. Op. 11. Bécs, 1827. - Kz: Messe, ffikar (OSZK) - Messe zur heiligen Anna, ffikar, zg. 1838. (OL, Balassa család levtára) - Per signum Crucis. Offertorium (Esztergomban) - Cantate. 1822 u., Sztankovics knk-nak ajánlva (győri szegyh.) - Offertoriumok Sztankovics pp-nek ajánlva (győri szegyh.) - Per signum crucis. (győri szegyh. és budavári Mátyás-tp.) - 2 Veni Sancte. (budavári Mátyás-tp.) - Quatuor stationes pro festo Corporis Christi. (OSZK) M.R.-V.V.

Bárdos 1980. - Boronkay I:18.