Magyar Katolikus Lexikon > C > camilismo

camilismo: a latin-amerikai katolikusok radikális gerillaharcot vállaló hívei és mozgalmai az 1960/70-es években. - A ~ nevet  →Camilo Torresről vették. Képviselői 1968. II: Montevideóban tanácskoztak, jelszavuk: „forradalmárnak lenni minden katolikus kötelessége”. Az 1960-as évek végén Argentínában és Chilében voltak erős csoportjaik. Argentínában 1967: gerillaszervezetet hoztak létre Camilo Torres commando néven, s megszervezték a Papi Mozgalom a Harmadik Világért  mozgalmat. Chilében 1967: alakult a Camilo Torres Mozgalom, 1968: a Fiatal Egyház, s ebből 1971: a Keresztények a Szocializmusért mozgalom. A.Á.

Broderick, W. J. : ~. A Biography of the Priest-Guerillero. New York, 1971.