Magyar Katolikus Lexikon > F > Fleining

Fleining Alajos (Szécsény, Nógrád vm., 1885. -): egyházi karnagy. - Tanítói, majd Kolozsvárt középisk. énektanári okl-et szerzett, magánúton a Zeneműv. Főisk. egyházzenei tanszakán végzett, Beuronban korális tanf-on vett részt. 1907-18: a kolozsvári Szt Mihály-tp., 1920-36(?): a kaposvári belvárosi plébtp. karnagya, ének- és zenekarának vez-je és orgonistája. - Egyházzenei hangversenyeket rendezett: 1932: Haydn: Jézus hét szava a keresztfán, 1934: Teremtés oratórium. 4 é. a Kaposvári Iparos Dalárda vez-je. Egyházzenei művei: 1 mise, kisebb motetták. T.E.

Molnár 1936:377.