Magyar Katolikus Lexikon > G > Gusner

Gusner Mathias, OCist (Alland, 1694. szept. 7.-Szentgotthárd, 1772. márc. 7.): festő. - Heiligenkreuzban 1727: Martin →Altomonte segédje, később a szentgotthárdi ciszt. ktor és tp. freskóit és oltárképeit festette.

ML II:308.

Gusner, Matthias (Alland, 1694.–Szentgotthárd, 1774.): festő. – M. Altomonte tanítványa. A szentgotthárdi cisztercita templom freskóinak és oltárképeinek jelentős részét festette. A templom melletti rendház ebédlőjében, társalgójában és könyvtárában is sok műve található. Több alkotását a Magyar Nemzeti Galéria őrzi. *Tóth 1995:27.