Magyar Katolikus Lexikon > T > Távlatok

Távlatok, Bécs-Kecskemét, 1991. húsvét-: a magyar jezsuiták világnézeti, lelkiségi és kulturális folyóirata. - Megj. negyedévenként. Főszerk. Szabó Ferenc SJ, szerk. Nagy Ferenc SJ. Célja az egyháziak és a világi értelmiség világnézeti és kulturális tájékoztatása. Számai 2001-ig tematikusak, egy-egy időszerű kérdésről. Figyel a m. valóságra, hogy támpontokat nyújtson a ker. helyzetelemzéshez és eligazodáshoz. Fórum az Egyházról rovatában a m. egyh. helyzetét elemzi. Kultúra és élet rovata a marxista-ateista ideológia hatása alatt felnőtt nemzedéket akarja fölkészíteni az evangelizálásra. 2001: új külsőt kapott, számai már nem tematikusak, rovatai: Róma és a világegyház, Európa, Magyarfigyelő, Kultúra és élet, Lelkiség, Könyvszemle. 2002: 2800, 2005: 1900 pld-ban jelent meg. - Előbb: →Szolgálat (1969-90). Sz.F.

Borbándi 1992:361. - Szabó-Bartók 2006:237