Magyar Katolikus Lexikon > V > Várostemplom

Várostemplom, Pécs, 1940. szept.–okt.: a pécs-belvárosi Gyertyaszentelő Boldogasszony egyházközség időszaki értesítője. – Megj. 4 old. össz. 2 sz. Fel. kiadó: Kelemen Andor. Kiadó: Pécs-belvárosi egyhközs. (a belvárosi tp. felújítása alk.) Ny: Dunántúl. – Folytatásokban közölte a belvárosi tp. tört-ét, az istentiszt. rendjét, a különböző célokra adományozók névsorát. Rovatai: Liturgia, Egyesületi élet, Az egyházközség hírei, Levelesláda. Az utóbbiban olvasói levelekből közölt részleteket. Fölsorolta a megkereszteltek, házasságot kötöttek és elhunytak névsorát. – Előbb: Pécs-belvárosi Egyházközségi Értesítő (1929–31). K.I.

Baranya m. sajtóbibliogr. 1992:393. (794.)